שאלות נפוצות

באילו רכבים ניתן לבצע הסבה לגז?

ניתן לבצע הסבה לגז כמעט לכל רכב מונע בנזין בעל הזרקת דלק, כולל מנועי טורבו,
לא ניתן לבצע הסבה למנועי בנזין הזרקה ישירה או למנועי דיזל.
 
 
מהו החיסכון בהסבת כלי רכב לגז?

מחיר ליטר גפ"מ עומד כיום על כ-2.10-2.56 לליטר, לעומת כ-6 ₪ לליטר בנזין. כל רכב בעל נסועה שנתית ממוצעת של 17,000 ק"מ וצריכת דלק ממוצעת של 10 קילומטר לליטר, יחזיר את ההשקעה תוך כשנה אחת. בעלי רכבים עם מנועים זללניים או נסועה ממוצעת גבוהה, יחזרו את ההשקעה מהר יותר בדרך כלל.

 

מהם היתרונות הסביבתיים של גפ"מ

גפ"מ הוא ללא ספק דלק חלופי ידידותי לסביבה וזמין באופן נרחב ע"י רשת תחנות תדלוק גדולה. הוא לא רעיל ואין לו השפעה על אדמה, מים ואקוויפרים תת קרקעיים. פליטות גפ"מ מייצרות באופן משמעותי הרבה פחות חומר חלקיקים מסרטן, תחמוצות חנקן, פחמן חד חמצני, פחמן דו חמצני ופחמימנים מאשר סולר או בנזין.
 
 
מהו גפ"מ?

גפ"מ (גז פחממני מעובה) הוא שילוב של המולקולות פרופאן ובוטאן. בטמפרטורה רגילה, גפ"מ הוא גז, כאשר הוא נתון ללחץ או קירור, הוא הופך לנוזל. גפ"מ מתקבל באופן טבעי כתוצר לוואי של הפקת גז טבעי וזיקוק נפט גולמי.
עד כמה בטוח גפ"מ?

מערכות גז לרכב בטוחות לגמרי גם בשימוש, גם בתיקון וגם בתאונה! גפ"מ משמש באופן בטוח ברחבי העולם במשך עשרות רבות של שנים ויש כבר מעל 27 מיליון רכבים מונעים גפ"מ בעולם כולו. רכב המוסב להנעה בגז בטוח בדיוק כמו רכב הנוסע על בנזין, הגז לעומת הבנזין מאוחסן במיכל פלדה חזק ויש לו מספר שסתומי בטיחות. בדיקות אש שנעשו ברחבי העולם הגיעו למסקנה כי כלי רכב מונע גפ"מ בטוח יותר בתאונה מאשר בנזין. אך מכיוון שלאחר ההסבה מערכת הבנזין המקורית נשארת אין כל שינוי בבטיחות הרכב.
 
האם הסבה לגז משפיעה על ביצועי הרכב?

מערכות הגז לרכב בדור החדש והמתקדם ביותר שומרות את ביצועי המנוע כמעט זהים לחלוטין לביצועים עם בנזין.
 
האם הסבה לגז פוגעת במנוע?

נסיעה על גז אינה פוגעת במנוע הרכב, בדיוק להפך למעשה, שריפת הגפ"מ נקייה יותר ולכן מאריכה את חיי השמנים, המצתים ומצמצת בלאי.

מה קורה אם נגמר הגפ"מ במיכל?

הסבת רכב לגז הופכת את הרכב לדו-דלקי ולכן כאשר נגמר הגז במיכל המערכת עוברת אוטומטית לבנזין, המעבר אינו מורגש ומתבצע בצורה חלקה. הרכב תמיד יונע קודם לכן על בנזין ורק לאחר שהמנוע חם המערכת תעבור לנסיעה על גפ"מ. לכן יש לשמור על רבע מיכל בנזין מלא.
 
מה קורה אם יש לי פנצ'ר ואין לי גלגל רזרבי?

ברוב ההסבות לגז מתקינים מיכל גלגל במקום הגלגל הרזרבי, כדי לא לצמצם את שטח האחסון בתא המטען. לקוחות רבים ממליצים על ספריי לתיקון פנצ'ר, בספריי נמצא קצף מיוחד המנפח את הגלגל וסותם את החור בפעולה אחת, הוא קטן ויקח אותך עד לפנצ'רייה הקרובה, אחרים ממליצים על קניית קומפרסור למילוי אוויר המתחבר לשקע המצת ברכב.
 
איפה ניתן למצוא תחנות תדלוק בגז?

מספר תחנות התדלוק בגז צומח במהירות בשנים האחרונות וניתן לראות יותר ויותר משאבות גפ"מ בתחנות דלק מוכרות וגם תחנות גז חדשות. בישראל ישנן כ100 תחנות תדלוק גפ"מ הפזורות מדרום ועד צפון כך שתמיד תוכל למצוא תחנות באזורך, אל תשכח כי אתה מצויד תמיד במיכל דלק נוסף ובו מעט בנזין, כך שאם נגמר הגז במיכל מערכת הגז מעבירה את הרכב אוטומטית לשימוש בבנזין עד שתתדלק שוב גז.
עידן הגז ממליצה על אפליקציית FullTank לסלולר, האפליקציה מציגה תחנות תדלוק גפ"מ לפי קירבה, מחיר ודירוג הגולשים.
 
האם הסבה לגז משפיעה על ביטוח הרכב?

פוליסת ביטוח לרכב מונע גז מכילה את אותם כיסויים הכלולים בפוליסת ביטוח רגילה, את גובה הפרמיה קובעים על פי מאפייני הרכב והנהג כמקובל. תכול התייקרות במקרה בו המבוטח מעוניין לבטח את מערכת הגז על מנת שבמקרה ובו מושבת הרכב יקבל המבוטח החזר כספי מלא על מערכת הגז.
 
האם מקבלים אחריות על התקנת מערכת גז?

כל התקנת מערכת גז ברכב מגיעה עם 24 חודשי אחריות וללא הגבלת ק"מ.
 
האם לאחר ההסבה לגז משתנים הטיפולים?

לאחר ההסבה טיפולי הרכב אינם משתנים, מתווסף טיפול אחד למערכת הגז, אנחנו ממליצים להגיע לטיפול כל 10,000 ק"מ. הטיפול כולל החלפת פילטר במערכת הגז ובדיקת תקינות כללית של המערכת.
 
האם הסבה לגז פוגעת בערך הרכב?

במידה והסבת הרכב לגז נעשתה ע"י מתקין מורשה, הרכב עבר רישום כחוק ומערכת הגז במצב תקין תחול עליית ערך במחיר הרכב (בהתבסס על מחירוני רכב ידועים).
 
האם מערכת גז ניתנת לפירוק או להעברה?

מערכת הגז ניתנת לפירוק מהרכב במידה ותרצה לעשות זאת בשלב מסוים ואף ניתנת להעברה מרכב לרכב במידה ומספר הצילינדרים זהה או קטן יותר ברכב אליו מעבירים את המערכת. למידע נוסף על התהליך והעלות, צור איתנו קשר.
 
האם קיימת תוספת מחיר באגרת הרישוי השנתית או בטסט השנתי?

לא, אין שום תוספת מחיר באגרת הרישוי או הטסט השנתי, המחיר נשאר ללא שינוי.