הסבה לגז טבעי

בשנים האחרונות מתחולל ויכוח לא פשוט בקרב חובבי רכב ומומחים, האם נכון לבצע הסבה לגז לרכב או שמא שיש לחפש דרכים אחרות בשביל לשמור על הסביבה וכן על להוזיל עלויות שוטפות של הרכב.

בשנות התשעים החלה גישה של הסבה לגז טבעי עבור כלי רכב, המחשבה מאחורי זה היתה, שגז הוא חומר זול שיכול לאפשר למנוע לעבוד כנדרש ולכן אפשר להשתמש בו גם בשביל כלי רכב. עם הזמן יותר ויותר אנשים החלו לקבל את השיטה הזאת ואנחנו יכולים לראות לא מעט מוסכים שמציעים אפשרות של הסבת גז לרכב, כלומר לצד מערכות דלק רגילות הרי שיש בכלי רכב גם אפשרות של שימוש בגז טבעי לצורך הנעת הרכב. לא מעט ישראליים גם החלו להתקין מערכות כאלו בכלי הרכב שלהם.

מה שעמד מאחורי ההחלטה הזאת, אף על פי שיש ויכוח לא פשוט בנושא זה מספר גורמים:

ראשית, הכרה שהסבה לגז טבעי שומרת טוב יותר על הסביבה. גז הוא חומר פחות מזהם, הוא משחרר פחות רעלים לאוויר ולכן משתלם יותר להשתמש בו.

שנית, גז שומר על הרכב נקי וחלק יותר. הוא פחות מלכלך ולכן הוא שומר על המנוע נקי, מה שאומר שגם יש לרכב פחות בלאי בגללו. זה כמובן שומר על הרכב תקין לאורך תקופות ארוכות יותר.

שלוש, הסבה לגז לרכב חוסך עלויות באופן דרסטי, מאחר והשימוש בגז הוא יותר זול מאשר בדלק, אז לאורך תקופה ארוכה אנחנו יכולים לראות ירידה בעלויות. אומנם יש עלות ראשונית גבוהה, מאחר וצריך להתקין את המערכת אך בהמשך העלויות השוטפות הן נמוכות יותר, ולכן יש חסכון עצום.

ארבע, הנסיעה היא הרבה יותר חלקה והרבה יותר נוחה, מאחר והגז הוא חומר יותר עדין ויותר חלק לשימוש.

במשך השנים חוקרים מסוימים טענו שהשימוש בגז הוא לא בהכרח יעיל, אך העובדות מלמדות אחרת, מה עוד שיש לא מעט חוקרים שדווקא סבורים שהשימוש בגז יכול להועיל לכלי הרכב וכן לסביבה.

לסיום, אם אתם מעוניינים לבצע הסבה לגז טבעי, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר, עידן הגז, ואנחנו נשמח לעזור לכם. אנחנו מתמחים בהסבת גז לרכב. אנחנו נתקין עבורכם מערכת גז ברכב ונדאג שתוכלו לנהוג על כלי רכב עם מערכת גז אידיאלית. כך תוכלו לחסוך עלויות ולשמור הן על הסביבה והן על כלי הרכב שלכם.